Ajurvédská masáž Abhjanga

Tato úžasná, léčivá masáž, vychází z Indické tradiční celostní medicíny – Ajurvédy. V překladu Ajur – život a Véda – věda, poznání, tudíž v překladu věda o životě. Masáž působí na fyzické i mentální úrovni. Fyzicky pomáhá všem systémům těla – imunitnímu, dýchacímu, nervovému, endokrinnímu, pohybovému, trávicímu, lymfatickému a krevnímu oběhu. Na mentální úrovni nás uvádí do hluboké relaxace, kde se tělo muže samo uzdravovat.

Masáž  v těle vyrovnává tři základní šťávy (Guny), které popisujeme jako Váta (vítr+prostor), Pitta (oheň+voda) a Kapha (země+oheň). Ty jsou v jedinečných poměrech zastoupeny v každém z Nás. Nerovnováha prvků v těle může způsobit nepohodlí a dlouhodobě i nemoc.

Masáž Abhjanga také nastoluje rovnováhu mezi základními principy Sattva (čistota, klid a harmonie), Radžas (aktivita a vzrušení) a Tamas (těžkost a nehybnost). Stimuluje tzv. Marmové body, které jsou spojené s tělesnými orgány a psychikou.

Masáž se provádí s kvalitními oleji a bylinami, které regenerují a vyživují pokožku celého těla. Součástí masáže je aromaterapie, která více podpoří proces uvolnění.

Kontraindikace:

  • infekční onemocnění – vysoká teplota, chřipka, angína, průjem apod.
  • otevřené rány, kožní onemocnění, těžká stadia lupenky
  • křečové žily, vážné onemocnění srdce
  • těhotenství – první trimestr

Doba trvání masáže – cca 55 minut nebo 85 minut