Rozvrh pro školní skupiny 2019/2020

pondělí úterý středa čtvrtek pátek
9:00 MŠ Letadýlko    (1x za 14 dní) MŠ Dětský svět ZŠ Orlí
10:00 MŠ Jája/Kytička MŠ Pohádka MŠ Čtyřlístek    (1x za 14 dní) MŠ Barvínek
11:00 MŠ Barvínek

Jordánská solná jeskyně

Solná jeskyně Liberec díky svým podmínkám v první řadě příznivě působí na zlepšení celkového rozpoložení. Pobyt v solné jeskyni zlepšuje obranyschopnost a pomáhá zmírňovat nahromaděný stres. Působení jedinečných podmínek v solné jeskyni Liberec lze využít při léčbě onemocnění dýchacích cest, alergií a astmatu. Solná jeskyně má své využití rovněž v případě snížené funkce štítné žlázy. Je tomu tak díky podílu jódu v ovzduší. Při léčení kožních onemocnění, včetně lupenky zase pomáhá brom. Pozitivní vliv má i na cévní systém a vysoký krevní tlak.

Jordánská solná jeskyně LiberecPříznivé výsledky lze zaznamenat již po několik pravidelných návštěvách solné jeskyně Liberec. Návštěvu solné jeskyně lze srovnat s 3-4 dny strávenými u moře. V případě solné jeskyně máme velmi dobré ohlasy maminek a učitelek z mateřský škol, které solnou jeskyni navštěvují s malými dětmi. Je zřejmé, že děti jsou po pravidelných návštěvách méně nemocné. Stejně tak jsme zaznamenali  velmi pozitivní hodnocení od lidí, kteří relaxaci v solné jeskyni vyhledávají, protože jsou ve velkém psychickém vypětí. Jako vhodná se jeví kombinace pobytu v solné jeskyni s jinými procedurami, jako např. s infrasaunou, masážemi.

V Jordánské solné jeskyni Liberec se potkáte s jedinečnými vlastnostmi soli z Mrtvého moře. Stěny jeskyně jsou obložené solnými fragmenty, na stropu naleznete uměle vytvořené solné krápníky. Podlahová část je pokryta vysokou vrstvou krystalické soli, která zároveň slouží jako „písek“ pro hru dětí během pobytu. Pro dospělé, kteří vyhledávají dokonalou atmosféru pro relaxaci, nabízí solná jeskyně Liberec pobyt v prostředí s tlumeným osvětlením v doprovodu meditační hudby.

V jeskyni je zachováno unikátní klima díky vzduchu, nasycenému sloučeninami prvků, které jsou nezbytné pro správnou činnost lidského těla (jód, vápník, hořčík, sodík, bróm…).

Jednotlivé prvky obsažené v soli
z Mrtvého moře a jejich účinky

JÓD zlepšuje sníženou funkci štítné žlázy
VÁPNÍK posiluje buňky v těle, aktivizuje enzymy
HOŘČÍK potlačuje stres, výrazně zpomaluje proces stárnutí, regeneruje, zklidňuje, zvyšuje soustředěnost
DRASLÍK napomáhá látkové výměně mezi buňkami a umožňuje z nich vylučovat toxické látky
ZINEK působí jako prevence proti akné, podporuje obnovu buněk
SELEN zpomaluje proces stárnutí kůže a napomáhá její regeneraci
BROM pomáhá hojit kožní nemoci včetně lupenky, ekzémů a plísní

Kúra v solné jeskyni Liberec začíná vždy v celou hodinu. Je třeba si s sebou vzít náhradní ponožky na nohy, pro děti doporučujeme i náhradní oblečení (tepláky, punčocháče), aby si mohly hrát na podlaze v písku. Z důvodu zachování čistoty prostředí v solné jeskyni Liberec nedovolujeme konzumovat jídlo ani nápoje.

Fotogalerie