Kde nás najdeteKontakt

Tel.: 777 759 900
Email:info@energylifecz.cz

Adresa

Energy Life CZ
Barvířská 122/15
460 01 Liberec
Česká republika

Otevírací doba

PO - PÁ: dle objednávek

Najdete nás na Facebooku

Masáže

Masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších forem terapie. Prostřednictvím aplikovaného tlaku na svaly a tkáně masáže zmírňují bolest a stres, zlepšují krevní oběh a uvolňují napětí. Masáže jsou využívány jako prostředek k celkové fyzické a duševní relaxaci. Masáže v našem Centru v Liberci mohou využít osoby všech věkových kategorií a s nejrůznějšími obtížemi. Díky tomu, že navozují stav zdraví a pohody, pomáhají tělu k sebe léčení.

Účinek masáže je určen mimo jiné působením jednotlivých hmatů, které se při masáži využívají, na jejich intenzitě, rychlosti, směru a vlastním provedení. Další složkou, která významně ovlivňuje výsledek a účinek masáže, jsou používané masážní prostředky. Protože víme, že důležité je i prostředí, kde se masáž provádí, snažíme se ho v našem Centru v Liberci přizpůsobit Vaší maximální spokojenosti.

Masážní prostředky můžeme použít dle vlastní volby klienta. Může si donést i své vlastní. V naší nabídce masáží v Centru v Liberci najdete klasickou sportovně rekondiční masáž, reflexní masáž nohy, čínské masáže a několik dalších druhů. Vhodnost konkrétního druhu masáže doporučujeme vždy předem konzultovat s masérem. Více informací najdete u jednotlivých druhů námi nabízených masáží a ceny v aktualizovaném ceníku.

Nabídka masáží

Čínské masáže

Guasha

Tuina

Masáže tuina [:tchuejna:] jsou dávným objevem čínského lékařství, o němž existují záznamy již z před 2000 let.
Čínské pojmenování masáže tuina (tui – tlačit po linii, na – uchopit) přesně vystihuje její podstatu. Působí na lidský organismus pomocí různých masážních technik a manipulací. Představují pevnou součást systému čínského lékařství, rovnocennou jeho ostatním disciplínám. Ruce terapeuta působí na různé části těla – akupunkturní body a dráhy, svalové struktury, klouby atd., a jednotlivými manipulačními technikami dosahuje potřebných účinků. Uplatnění masáží tuina je přitom poměrně široké – kromě problémů pohybového aparátu je lze použít i u řady vnitřních nemocí, psychosomatických potíží, v gynekologii i pediatrii.

Problémy, které tuina umí vyřešit

 • ztuhlost/bolest zad nebo kloubů
 • otoky
 • zácpa
 • bolesti v podžebří
 • nespavost
 • bolestivá menstruace
 • bolest hrdla – ztráta hlasu
 • a mnoho dalších

 

Velké množství zdravotních problémů vzniká blokacemi na energetické dráze. Tyto blokace pak mohou způsobovat otoky, bolesti nebo shromažďování odpadních látek v těle. Pokud však terapeut energii znovu rozproudí a nastartuje cirkulaci v poškozených tkáních, dojde postupně k uzdravování a úlevě.

Z hlediska čínské medicíny prováděním masáží tuina dosahujeme tyto účinky:

 • Zprůchodnění drah čchi (energie). Sití drah cirkuluje podle čínské medicíny čchi a krev a jsou distribuovány do celého těla výživné látky a energie. Překážky v jejich toku způsobují nedostatečné zásobování orgánů a tkání a následné chorobné poruchy. Masáže pomáhají tyto překážky odstranit a celý systém zprůchodnit.
 • Vyrovnávání jin-jangu. Znamená obnovu celkové funkční rovnováhy organismu tím, že se tzv. doplňuje prázdné a vypouští plné, čili posilujeme oslabené složky a odstraňujeme nebo tlumíme nadbytečné.
 • Zprůchodnění drah čchi (energie). Sití drah cirkuluje podle čínské medicíny čchi a krev a jsou distribuovány do celého těla výživné látky a energie. Překážky v jejich toku způsobují nedostatečné zásobování orgánů a tkání a následné chorobné poruchy. Masáže pomáhají tyto překážky odstranit a celý systém zprůchodnit.
 • Harmonizování čchi a krve. Tento účinek je důsledkem předcházejícího. Tím, že se uvolní tok čchi a krve, dochází i k jejich harmonizaci. Kromě toho masáže regenerují i funkce vnitřních orgánů, které se na tvorbě a cirkulace čchi a krve podílejí.
 • Regulování orgánů. Metody tuina mohou přímo ovlivňovat funkce vnitřních orgánů.
 • Napravování šlach a svalů a obnovování polohy. Velmi častým cílem masáže jsou měkké tkáně a vaziva. Pomocí technik můžeme účinně uvolňovat spazmus a rozvolňovat zatuhliny, lokálně prokrvovat, tišit bolesti, ale i napravovat menší dislokace šlach a svalů.
 • Vyhlazování a uvolňování kloubů. Manipulačními technikami lze odstraňovat zatuhlost kloubů, zlepšovat jejich pohyblivost a zvětšovat rozsah jejich pohybu.

Sportovně rekondiční masáž

 • Působí velmi příznivě na stav celého organismu, a to jak na fyzickou, tak na psychickou stránku. Tlumí bolesti, uvolňuje stažené svaly a napětí v těle, povzbuzuje krevní oběh a odtok lymfy. Tato masáž zlepšuje svalovou činnost, prokrvuje a díky tomu i zlepšuje činnost hloubkových tkání a orgánů. Urychluje metabolismus, příznivě ovlivňuje nervový systém, navozuje harmonii v celém těle.
 • Masáž se obvykle provádí masážním olejem, který si klient může vybrat sám. Postupuje se přesně danými masážním hmaty a postupy.
 • Doporučuje se před masáží 2 – 3 hodiny nejíst. Velmi důležité je po masáži přijmout velké množství tekutin (nejlépe vodu nebo bylinný čaj), aby se z těla přirozenou cestou odplavily toxiny.
 • Doba trvání masáže 55 nebo 85 minut

Masáž horkými kameny

 • Masáží kameny se zbavíte bolestí zad a kloubů. Je stimulován krevní oběh i lymfatický systém. Teplo, které uvolňují kameny, pomáhá odstraňovat bloky na meridiánech a energie se rozproudí. Teplo v kombinaci s masáží uvolní zablokovaná a ztuhlá místa, Vám se uleví a budete se cítit lépe.
 • Doba trvání masáže 85 minut

Reflexní masáž nohy

 • Masáž zón a ploch na chodidlech nohou. Reflexní zóny se využívají nejen pro terapii, ale také pro docela spolehlivou diagnostiku. Reflexní plošky jsou tvarově velmi podobné příslušnému orgánu. Účinek reflexní masáže je okamžitý, což má obrovský význam při bolestech, akutních potížích a při první pomoci.
 • Základy reflexní masáže vycházejí ze známého poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky odpovídající příslušným orgánům nebo oblastem těla. Pro reflexní masáž nohy jsou nejvýznamnější reflexní body, dráhy a plošky právě na plosce nohy. Dá se říci, že chodidlo představuje ve smyslu reflexní terapie celé lidské tělo.
 • Doba trvání masáže 25 minut

Lymfatická masáž těla

 • Manuální lymfodrenáž je speciální, velmi jemná hmatová technika, zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží. Posiluje vstřebávací a transportní funkci mízního systému podporou lymfomotoriky, kontrakčních schopností lymfatických cév a vnitřních pulzních mechanismů lymfatického systému.
 • Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Je vhodná po fyzické zátěži, jako podpůrný prostředek při hubnutí. Užívá se při léčbě otoků, ke zlepšení stavu pokožky, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy atd.
 • Doba trvání masáže – 85 minut

Reflexní lymfatická masáž

 • Reflexní lymfatická masáž je  velmi účinná a příjemnou terapii lymfatického systému. Na rozdíl od klasické manuální lymfodrenáže, využívá stimulaci lymfatického systému přes reflexní plošky na nohách, kde jsou energetická zakončení drah vnitřních orgánů i pohybového systému. Tato masáž je ve srovnání s klasickou manuální lymfodrenáží kratší, přesto však účinně stimuluje, zprůchodní a čistí lymfatický systém a tím celé tělo.
 • indikace – otoky, užívání hormonální antikoncepce, hormonální léčba, posílení imunity, kloubní potíže, detoxikace, regenerace, kožní potíže…
 • kontraindikace – nejsou absolutní, je třeba vždy zvážit – vážné cévní a srdeční potíže, vážné ledvinové potíže, rakovina, těhotenství
 • Doba trvání masáže – 55  minut

Medová masáž

 • Je jedním z prostředků lidového léčitelství, který působí velmi účinně proti rozvinutým nemocem.
 • Pomáhá při zvládnutí stresu, chronických chorobách (např. rýma, ucpané dutiny) a vyčerpání organismu díky nezdravému způsobu života.
 • Aplikovat ji lze při jarních očistných kůrách a únavě.
 • Med obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.
 • Doba trvání masáže – cca 45 minut

Kraniosakrální terapie

 • Jedná se o příjemnou, neinvazivní dotykovou techniku. Je to současně velmi účinná i preventivní metoda pro dospělé i děti na celou škálu potíží, zejména psychosomatického původu.
 • Může pomoci při bolestech kloubů, a páteře, hlavy, migrénách. Je to dobrý pomocník při psychickém i fyzickém vypětí, stresu, chronické únavě, nespavosti, strachu, úzkosti, labilitě a depresích. Pomáhá při mnoha dalších obtížích.
 • Kraniosakrální terapie zklidní, odblokuje traumata uložená v podvědomí a problémy těla i duše s tím související, čímž se odstraní nejen potíže, ale i jejich příčina. Má detoxikační účinky, silná relaxační a meditativní efekt. Je to velmi vhodná součást procesu osobního a duchovního růstu a pro pocit pohody a štěstí. Posiluje celkovou imunitu a vitalitu organismu.
 • Doba trvání masáže – 60 minut

Kvantová terapie

Access bars

ACCESS BARS® je součástí nástrojů a procesů Access Consciousness® .Metoda vznikla v roce 1990 v USA  a od té doby již pomohla  tisícům lidí na celém světě  změnit významné  aspekty jejich života.

BARS je 32 bodů v oblasti hlavy, něco jako počítačová banka všech myšlenek, pocitů, emocí, postojů i přesvědčení, které si během života vytváříme, a které v nás zůstávají uloženy. Při terapii se jemným dotykem správnou kombinaci bodů rozproudí jejich energie. Poté informace s negativním nábojem mizí, jako když zmáčknete tlačítko delete na počítači. To nepotřebné se vymaže a uvolní se prostor. Změní se váš dosavadní způsob nahlížení na život. V krátké době vnímáte, že dochází ke změnám, a i vy se stáváte jinými. Celý váš život se může změnit.

Zakladatel metody ACCESS BARS® Gary Douglas říká: “ Vaše volba je to, co tvoří vaši budoucnost. Často máme podivná přesvědčení, že věci a situace se nám nějak dějí, že pro nás byly zvoleny, že je to osud apod. Skutečností je, že každá volba, kterou jsme kdy udělali, vytvořila to, co žijeme dnes. Změníme-li naši volbu, můžeme mít jinou budoucnost“.

ACCESS BARS® vám pomůže usnadnit změny ve všech oblastech vašeho života. Jednotlivé body souvisí s oblastmi života, jako jsou vztahy, peníze, práce, zdraví, stres, kreativita apod. Nejprve jemný dotek nastartuje proces, při kterém dochází k uvolnění a vyčištění základních myšlenek, pocitů a emocí. Postupně dochází ke zrušení našich omezení a programů, které si podvědomě ve svém životě vytváříme, a které nám brání žít šťastný život. Odchází vše, co už je připraveno, aby z našeho života odešlo. Vše, co už nám neslouží.
Celkový stav těla a duše se zharmonizuje podle vnitřních priorit klienta.

Účinky ACCESS BARS®

 • Odstranění bolestí různých částí těla
 • Odstranění nemocí jako jsou migrény, alergie, astma, ekzémy
 • Nastartování samoléčebných procesů v těle, zrychlení hojení a rehabilitace po lékařských zákrocích či úrazech
 • Uvolnění stresu a napětí
 • Pomoc při obtížných životních situacích
 • Odbourání únavy a vyčerpanosti, zvýšení životní energie
 • Odstranění psychických problémů jako je deprese, úzkosti, strachy, fóbie
 • Snížení hyperaktivity u dětí
 • Vede k celkovému rozvoji osobnosti na psychické i fyzické úrovni
 • Vhodná pro autisty a lidi s Alzheimerovou chorobou

Nyní je čas dovolit si přijímat, odstranit limity a otevřít se všem možnostem, které si dokážeme ve svém životě představit. Víme, že s BARs je každý z vás schopen se zbavit problémů, stresů a začít se víc bavit, více se smát a užívat si život naplno.

Fotogalerie