Kde nás najdeteKontakt

Tel.: 777 759 900
Email:info@energylifecz.cz

Adresa

Energy Life CZ
Barvířská 122/15
460 01 Liberec
Česká republika

Otevírací doba

PO - PÁ: dle objednávek

Najdete nás na Facebooku

Masáže

Masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších forem terapie. Prostřednictvím aplikovaného tlaku na svaly a tkáně masáže zmírňují bolest a stres, zlepšují krevní oběh a uvolňují napětí. Masáže jsou využívány jako prostředek k celkové fyzické a duševní relaxaci. Masáže v našem Centru v Liberci mohou využít osoby všech věkových kategorií a s nejrůznějšími obtížemi. Díky tomu, že navozují stav zdraví a pohody, pomáhají tělu k sebe léčení.

Účinek masáže je určen mimo jiné působením jednotlivých hmatů, které se při masáži využívají, na jejich intenzitě, rychlosti, směru a vlastním provedení. Další složkou, která významně ovlivňuje výsledek a účinek masáže, jsou používané masážní prostředky. Protože víme, že důležité je i prostředí, kde se masáž provádí, snažíme se ho v našem Centru v Liberci přizpůsobit Vaší maximální spokojenosti.

Masážní prostředky můžeme použít dle vlastní volby klienta. Může si donést i své vlastní. V naší nabídce masáží v Centru v Liberci najdete klasickou sportovně rekondiční masáž, reflexní masáž nohy, čínské masáže a několik dalších druhů. Vhodnost konkrétního druhu masáže doporučujeme vždy předem konzultovat s masérem. Více informací najdete u jednotlivých druhů námi nabízených masáží a ceny v aktualizovaném ceníku.

Nabídka masáží

Čínské masáže

Guasha

Guasha je masážní technika, která vychází z principů tradiční čínské medicíny. Tuto techniku používám velmi ráda, protože má velmi rychlý a hluboký účinek. V některých případech téměř okamžitý. Tato technika má současně terapeutickou i diagnostickou funkci. Masáž se provádí pomocí nefritové destičky. Ta pomáhá přenášet i velmi jemné disbalance v těle, které lze rukou zaznamenat omezeněji. Gua = škrábat, sha = výsev. V praxi to znamená, že destičkou doslova můžeme „vyškrábat“ neduhy, nemoci z těla.

Samotná masáž je ve většině případů nebolestivá. Klient může na některých místech pociťovat pocit tepla, palčivost, což není v zásadě nijak nepříjemné. Občas se může objevit zvýšený tlak, někdy mírná plošná bolestivost. Tyto pocity se ale už během práce velmi rychle mění, ztrácí díky prokrvení a otevření povrchu těla, kudy stagnace mohou z těla odcházet. Někdy se uvolnění nedostaví okamžitě, ale až druhý den.

Neoddělitelnou součástí ošetření je však zvýšená únava, jakýsi pocit ospalosti. U některých klientů přichází v zápětí po ošetření, u jiných nastupuje pomalu, během několika hodin. Je třeba na ni být připraven. Z toho důvodu své klienty předem upozorňuji, aby si na den, kdy podstoupí ošetření, neplánovali žádné aktivity a den strávili v klidu, v teple, u hrnečku dobrého čaje ve společnosti knihy, klidné hudby nebo příjemných lidí. Během tohoto klidového režimu se tělo vypořádá se vznikem případných výsevů, bude se harmonizovat tok čchi a krve v těle.

U lidí, kteří přicházejí s akutním problémem, dochází k úlevě téměř okamžitě, u chronických obtíží je třeba počítat s opakováním ošetření. Vhodné je opakování masáží alespoň 5x při frekvenci 1x za týden. Jakmile se stav podaří stabilizovat, lze na masáž docházet v rámci prevence 1x za 3-4 týdny.

Z vlastní praxe mohu doporučit tuto techniku zejména u šlachosvalových problémů, při nadměrné fyzické i psychické námaze, ale velmi dobrou zkušenost s ní mám i u oslabených vnitřních orgánů (např. dýchací, zažívací problémy). Touto masáží lze i disharmonie vnitřních orgánů ovlivňovat.

Studiu čínské medicíny se věnuji na 1. Škole tradiční čínské medicíny v Praze – TČM. Zaměřuji se na obor čínské masáže, kam kromě masáží Guasha patří i Tuina, kterou Vám mohu také nabídnout.

 • Doba trvání masáže 55 minut

Tuina

Masáže tuina [:tchuejna:] jsou dávným objevem čínského lékařství, o němž existují záznamy již z před 2000 let.
Čínské pojmenování masáže tuina (tui – tlačit po linii, na – uchopit) přesně vystihuje její podstatu. Působí na lidský organismus pomocí různých masážních technik a manipulací. Představují pevnou součást systému čínského lékařství, rovnocennou jeho ostatním disciplínám. Ruce terapeuta působí na různé části těla – akupunkturní body a dráhy, svalové struktury, klouby atd., a jednotlivými manipulačními technikami dosahuje potřebných účinků. Uplatnění masáží tuina je přitom poměrně široké – kromě problémů pohybového aparátu je lze použít i u řady vnitřních nemocí, psychosomatických potíží, v gynekologii i pediatrii.

Problémy, které tuina umí vyřešit

 • ztuhlost/bolest zad nebo kloubů
 • otoky
 • zácpa
 • bolesti v podžebří
 • nespavost
 • bolestivá menstruace
 • bolest hrdla – ztráta hlasu
 • a mnoho dalších

 

Velké množství zdravotních problémů vzniká blokacemi na energetické dráze. Tyto blokace pak mohou způsobovat otoky, bolesti nebo shromažďování odpadních látek v těle. Pokud však terapeut energii znovu rozproudí a nastartuje cirkulaci v poškozených tkáních, dojde postupně k uzdravování a úlevě.

Z hlediska čínské medicíny prováděním masáží tuina dosahujeme tyto účinky:

 • Zprůchodnění drah čchi (energie). Sití drah cirkuluje podle čínské medicíny čchi a krev a jsou distribuovány do celého těla výživné látky a energie. Překážky v jejich toku způsobují nedostatečné zásobování orgánů a tkání a následné chorobné poruchy. Masáže pomáhají tyto překážky odstranit a celý systém zprůchodnit.
 • Vyrovnávání jin-jangu. Znamená obnovu celkové funkční rovnováhy organismu tím, že se tzv. doplňuje prázdné a vypouští plné, čili posilujeme oslabené složky a odstraňujeme nebo tlumíme nadbytečné.
 • Zprůchodnění drah čchi (energie). Sití drah cirkuluje podle čínské medicíny čchi a krev a jsou distribuovány do celého těla výživné látky a energie. Překážky v jejich toku způsobují nedostatečné zásobování orgánů a tkání a následné chorobné poruchy. Masáže pomáhají tyto překážky odstranit a celý systém zprůchodnit.
 • Harmonizování čchi a krve. Tento účinek je důsledkem předcházejícího. Tím, že se uvolní tok čchi a krve, dochází i k jejich harmonizaci. Kromě toho masáže regenerují i funkce vnitřních orgánů, které se na tvorbě a cirkulace čchi a krve podílejí.
 • Regulování orgánů. Metody tuina mohou přímo ovlivňovat funkce vnitřních orgánů.
 • Napravování šlach a svalů a obnovování polohy. Velmi častým cílem masáže jsou měkké tkáně a vaziva. Pomocí technik můžeme účinně uvolňovat spazmus a rozvolňovat zatuhliny, lokálně prokrvovat, tišit bolesti, ale i napravovat menší dislokace šlach a svalů.
 • Vyhlazování a uvolňování kloubů. Manipulačními technikami lze odstraňovat zatuhlost kloubů, zlepšovat jejich pohyblivost a zvětšovat rozsah jejich pohybu.

 

 • Doba trvání masáže 55 minut

Sportovně rekondiční masáž

 • Působí velmi příznivě na stav celého organismu, a to jak na fyzickou, tak na psychickou stránku. Tlumí bolesti, uvolňuje stažené svaly a napětí v těle, povzbuzuje krevní oběh a odtok lymfy. Tato masáž zlepšuje svalovou činnost, prokrvuje a díky tomu i zlepšuje činnost hloubkových tkání a orgánů. Urychluje metabolismus, příznivě ovlivňuje nervový systém, navozuje harmonii v celém těle.
 • Masáž se obvykle provádí masážním olejem, který si klient může vybrat sám. Postupuje se přesně danými masážním hmaty a postupy.
 • Doporučuje se před masáží 2 – 3 hodiny nejíst. Velmi důležité je po masáži přijmout velké množství tekutin (nejlépe vodu nebo bylinný čaj), aby se z těla přirozenou cestou odplavily toxiny.
 • Doba trvání masáže 55 nebo 85 minut

Masáž horkými kameny

 • Masáží kameny se zbavíte bolestí zad a kloubů. Je stimulován krevní oběh i lymfatický systém. Teplo, které uvolňují kameny, pomáhá odstraňovat bloky na meridiánech a energie se rozproudí. Teplo v kombinaci s masáží uvolní zablokovaná a ztuhlá místa, Vám se uleví a budete se cítit lépe.
 • Doba trvání masáže 85 minut

Reflexní masáž nohy

 • Masáž zón a ploch na chodidlech nohou. Reflexní zóny se využívají nejen pro terapii, ale také pro docela spolehlivou diagnostiku. Reflexní plošky jsou tvarově velmi podobné příslušnému orgánu. Účinek reflexní masáže je okamžitý, což má obrovský význam při bolestech, akutních potížích a při první pomoci.
 • Základy reflexní masáže vycházejí ze známého poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky odpovídající příslušným orgánům nebo oblastem těla. Pro reflexní masáž nohy jsou nejvýznamnější reflexní body, dráhy a plošky právě na plosce nohy. Dá se říci, že chodidlo představuje ve smyslu reflexní terapie celé lidské tělo.
 • Doba trvání masáže 25 minut

Lymfatická masáž těla

 • Manuální lymfodrenáž je speciální, velmi jemná hmatová technika, zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží. Posiluje vstřebávací a transportní funkci mízního systému podporou lymfomotoriky, kontrakčních schopností lymfatických cév a vnitřních pulzních mechanismů lymfatického systému.
 • Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Je vhodná po fyzické zátěži, jako podpůrný prostředek při hubnutí. Užívá se při léčbě otoků, ke zlepšení stavu pokožky, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy atd.
 • Doba trvání masáže – 85 minut

Medová masáž

 • Je jedním z prostředků lidového léčitelství, který působí velmi účinně proti rozvinutým nemocem.
 • Pomáhá při zvládnutí stresu, chronických chorobách (např. rýma, ucpané dutiny) a vyčerpání organismu díky nezdravému způsobu života.
 • Aplikovat ji lze při jarních očistných kůrách a únavě.
 • Med obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.
 • Doba trvání masáže – cca 45 minut

Kvantová terapie

Access bars

ACCESS BARS® je součástí nástrojů a procesů Access Consciousness® .Metoda vznikla v roce 1990 v USA  a od té doby již pomohla  tisícům lidí na celém světě  změnit významné  aspekty jejich života.

BARS je 32 bodů v oblasti hlavy, něco jako počítačová banka všech myšlenek, pocitů, emocí, postojů i přesvědčení, které si během života vytváříme, a které v nás zůstávají uloženy. Při terapii se jemným dotykem správnou kombinaci bodů rozproudí jejich energie. Poté informace s negativním nábojem mizí, jako když zmáčknete tlačítko delete na počítači. To nepotřebné se vymaže a uvolní se prostor. Změní se váš dosavadní způsob nahlížení na život. V krátké době vnímáte, že dochází ke změnám, a i vy se stáváte jinými. Celý váš život se může změnit.

Zakladatel metody ACCESS BARS® Gary Douglas říká: “ Vaše volba je to, co tvoří vaši budoucnost. Často máme podivná přesvědčení, že věci a situace se nám nějak dějí, že pro nás byly zvoleny, že je to osud apod. Skutečností je, že každá volba, kterou jsme kdy udělali, vytvořila to, co žijeme dnes. Změníme-li naši volbu, můžeme mít jinou budoucnost“.

ACCESS BARS® vám pomůže usnadnit změny ve všech oblastech vašeho života. Jednotlivé body souvisí s oblastmi života, jako jsou vztahy, peníze, práce, zdraví, stres, kreativita apod. Nejprve jemný dotek nastartuje proces, při kterém dochází k uvolnění a vyčištění základních myšlenek, pocitů a emocí. Postupně dochází ke zrušení našich omezení a programů, které si podvědomě ve svém životě vytváříme, a které nám brání žít šťastný život. Odchází vše, co už je připraveno, aby z našeho života odešlo. Vše, co už nám neslouží.
Celkový stav těla a duše se zharmonizuje podle vnitřních priorit klienta.

Účinky ACCESS BARS®

 • Odstranění bolestí různých částí těla
 • Odstranění nemocí jako jsou migrény, alergie, astma, ekzémy
 • Nastartování samoléčebných procesů v těle, zrychlení hojení a rehabilitace po lékařských zákrocích či úrazech
 • Uvolnění stresu a napětí
 • Pomoc při obtížných životních situacích
 • Odbourání únavy a vyčerpanosti, zvýšení životní energie
 • Odstranění psychických problémů jako je deprese, úzkosti, strachy, fóbie
 • Snížení hyperaktivity u dětí
 • Vede k celkovému rozvoji osobnosti na psychické i fyzické úrovni
 • Vhodná pro autisty a lidi s Alzheimerovou chorobou

Nyní je čas dovolit si přijímat, odstranit limity a otevřít se všem možnostem, které si dokážeme ve svém životě představit. Víme, že s BARs je každý z vás schopen se zbavit problémů, stresů a začít se víc bavit, více se smát a užívat si život naplno.

Fotogalerie